Rezervasyon ya da satın alma işlemi için bilet seçmelisiniz.
  • 0
  • 0.00 TL

Bodrum Otobüs Bileti

Bodrum Otobüs biletinizi yeni açılan Bin.com.tr websitemizden hızlı bir şekilde kolayca temin edebilirsiniz. Bunun için yukarıdaki sorgulama alanında gideceğiniz yer olarak Bodrum ilçesini seçerek Ara butonuna bastığınızda seçtiğiniz tarihe ait en uygun Bodrum seferleri listeleyebilirsiniz.

Bodrum Yarımadasında gezip keşfedebileceğiniz pek çok doğal, tarihi ve turistik yerler mevcuttur. Bodrum’da gezmeniz gereken ilk yer olarak Bodrum Kalesi, bölgede en çok ziyaret edilen tarihi yapılardan biridir.

Bodrumla ilgili beyaz evleri ve masmavi denizi bir çok kişinin aklına gelen ilk şeylerdendir. Beyaz evlerin aralarında dar sokaklar, ve bu sokakların altında yatan binlerce yıllık bir tarih vardır. Beyaz evlerin kapılarında oturup dantel yapan, çayını yudumlayıp karşı komşuya seslenen ev hanımlarına sıklıkla rastlarsınız. Bu insanlar yöresel kıyafetlerini giyinerek sabahtan akşama birbirleri ile sohbet ederler ve yoldan geçen her yabancıya selam verip gülümserler.

Dünyanın en büyük ve önemli müzelerinden biri olan Sualtı Arkeoloji Müzesi, Bodrum Kalesi içinde yer almakta olup, 1995’te Avrupa’da Yılın Müzesi Yarışması’nda “Özel Övgü” ödülüne hak kazanmıştır. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Bodrum mozolesi, Yunan ve Mısır mimarisini bir arada yansıtan eşsiz bir yapıdır. Şu anda açık hava müzesi olarak ziyarete açıktır.

Bodrum’da pek çok antik yapı bulunmakta olup bunlardan biri de Mindos Kapısıdır. Bu kapı, Büyük İskender’in kuşatma sırasında kullandığı ilk yerdir. Bodrum Antik Tiyatro ise Anadolu’nun en eski tiyatrolarından biri olup tipik klasik antik çağ yapısındadır. 13000 kişilik kapasiteye sahip olarak, Bodrum’da düzenlenen bir çok festival ve konser bu antik tiyatroda düzenlenmektedir. Yine Pedesa antik Kenti de yarımadada ziyaret edebileceğiniz bir diğer tarihi bölge olarak, antik kentler için en iyi korunmuş yerleşim alanlarından biri olarak göze çarpmaktadır.

Türk Sanat Tarihi’nin ünlü sanatçılarından Zeki Müren’in Bodrum’daki evi de müzeye dönüştürülerek, müzeyi ziyaret edenlere sanatçının kişisel eşyaları, fotoğrafları ve hayatta iken aldığı ödüller gösterilmektedir.

Gece Bodrum'da yaşam, gün batımından hemen önce, limana dönüş yapan tur teknelerinin motor sesleriyle başlar. Bodrum'da gün batımını izlemek, yarımadanın diğer ucundaki Gümüşlük tarafından daha keyiflidir. Bodrumlular gün batımını göremeyebilirler fakat beyaz badanalı evlerin ve onları çevreleyen tepelerde gölgelerin yükselişini, kaleye yansıyan güneşin son ışıklarının altın renginde yansımasını ve kalenin ışıkları yandığında gök mavisine benzer gölgeleri izleyebilirler. Bodrum’da Türkiye'nin belki de başka hiçbir yerinde olmadığı kadar çok sayıda bar vardır. Bu barlarda tüm damaklara uygun alkollü içecekler sunulmaktadır. Kalabalık sokaklardaki kenar barlarda çalan günün müziği dalga dalga ruhlara işler. Bazı kulüplerde ise keyifli Türk şarkıları canlı müzikle çalınmakta ve söylenmektedir. Bazı otel ve tavernalarda organize edilen Türk Geceleri'nde ise dansözler saz ve zurna eşliğinde masalar arasında raks ederek seyircilere çeşitli oyunlar oynatmaktadırlar.

Bodrum Otobüs Bileti almak için bin.com.tr’yi seçmenizden ötürü sizlere teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Yapacağınız yolculuğun güvenli ve huzurlu bir şekilde geçmesini temenni ederiz!