Rezervasyon ya da satın alma işlemi için bilet seçmelisiniz.
  • 0
  • 0.00 TL

Bursa Otobüs Bileti

Bursa Otobüs biletinizi yeni hizmete giren bin.com.tr websitemizden hızlı ve kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Bunun için yukarıdaki sorgulama alanında gideceğiniz yer olarak Bursa şehrini seçtikten sonra Ara butonuna basarak seçtiğiniz tarihe ait en uygun sefer bilgilerine ulaşabilirsiniz.

İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra Türkiye'nin 4. büyük metropol kenti olan Bursa, aynı zamanda en fazla şehir nüfusuna sahip 4. büyük ilimizdir. Ekonomik açıdan Türkiye'nin zengin kentlerinden biri olan Bursa da doğal ve tarihsel zenginlikler de dikkat çekici ve önemlidir.

Yeşil dokusu, doğal güzellikleri, şifalı suları, yaz ve kış turizmine oldukça elverişli olması ve ayrıca Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinin yerel ve mimari özelliklerini de günümüze kadar taşıyan Bursa, benzerlerine az rastlanan bir tarih ve kültür mirasına sahiptir.

Bursa, 27 arkeolojik ve 2000 in üstünde korunması gereken anıtsal yapıya sahip olmasıyla yeşil dokusu ve şifalı kaplıcaları ile Yeşil Bursa olarak da adlandırılmaktadır.

Bursa, meşhur efsanevi ve leziz İskender Kebabı, kestane şekeri, havlu ve bornoz gibi dokuma ürünleri, yeşil türbeleri, ayrıca Türkiye'nin ilk ve en meşhur kayak turizm merkezi olan Uludağ'ı, teleferiği, Ulucamisi, Yeşil Türbe, Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleri gibi bir çok eşsiz güzelliğe sahiptir.

Bursa'nın en önemli simgelerinden biri olan Ulu Cami, 1396 - 1400 yıllarında Osmanlı Padişahı Yıldırım Bayezit tarafından tamamı kesme taştan, kalın ve yüksek duvarlarla 12 ağır dört köşeli paye üzerine, pandantiflerle, yirmi kubbeli olarak inşa edilmiştir. Çok kubbeli camilerin en klasiği ve anıtsal numunesidir. Zengin, iç açıcı, ve huzur dolu mekânı ile bütün Türk camileri arasında 318 metrekare ile en büyük ölçüye sahiptir.

Sultan 1.Murat tarafından 1366-1385 yılları arasında yaptırılan, Osmanlı mimarisinde benzersiz bir yere sahip olan Hüdavendigar Külliye'sinin alt katı cami, üst katı ise medrese olarak kullanılmaktadır. Cami, medrese, imaret, türbe ve hamamdan oluşan külliye Çekirge semtinde yer almaktadır.

Uludağ, şehrin eteklerine kurulan, tarihteki ilk Hıristiyan keşişlerin inzivaya çekildikleri yerleşim yerlerinden biri ve aynı zamanda Türkiye'nin en büyük doğa ve kış sporları merkezidir. Bursa aynı zamanda ülkemizin önde gelen sağlık turizmi merkezlerinden olma özelliğini de taşır. Kentin içinde bulunan Çekirge termali ve şehir merkezi çevresinde yer alan Armutlu ve Oylat kaplıcaları çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan ünlü kaplıca merkezlerindendir. Değişik özellikler içeren şifalı suların birçok hastalığa iyi geldiğine inanılmaktadır.

Bursa’da yer alan Osmanlı köyü Cumalıkızık'a vardığınızda yüzlerce yıl geçmişe dönüyorsunuz aniden. Oğuzların Yıldızhanoğlu Kızık boyunun kurduğu yedi köyden biri olan Cumalıkızık'tan sonra gezeceğiniz mekanlar Değirmenlikızık, Fethiyekızık, Hamamlıkızık diye sıralanır gider. 700 yıllık geçmişi olan köyde 300’e yakın evde halen oturulmaktadır.

Bursa’nın İstanbul'a, Eskişehir'e, Ankara'ya, İzmir'e ve Balıkesir'e yakın oluşu da bu illere ulaşımını rahat ve kolay kılmaktadır.

Bursa Otobüs Bileti almak için bin.com.tr’yi seçmenizden ötürü sizlere teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Güvenli seyahatler dileriz!