Rezervasyon ya da satın alma işlemi için bilet seçmelisiniz.
  • 0
  • 0.00 TL

İstanbul Otobüs Bileti

İstanbul Otobüs biletinizi yeni hizmete giren bin.com.tr websitemizden hızlı ve kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Bunun için yukarıdaki sorgulama alanında gideceğiniz yer olarak İstanbul şehrini seçerek Ara butonuna bastığınızda seçtiğiniz tarihe ait uygun seferleri listeleyebilirsiniz.

Üç büyük egemen imparatorluğun başkentliğini yapan, tarihi izlerini muhteşem saraylarında ve zamana meydan okuyan kutsal camilerinde, bir hazineyi anımsatan müzelerinde, antik kiliselerinde görebileceğiniz aziz İstanbul, Türkiye'nin nüfus ve sosyo ekonomik açıdan en büyük ve en gelişmiş şehridir. Yönetimsel başkent olma vazifesini Cumhuriyet Dönemi'nde kaybetmiş olsa da ekonomik alanda Türkiye'nin başkenti sayılabilir.

İstanbul gerek doğal güzellikleri ve zengin tarihi mirası, gerekse ulaşım ve konaklama imkanlarının bolluğu açısından aynı zamanda Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri sayılmaktadır. Türkiye'ye gelen yabancı turistlerin çoğunluğu ülkemize İstanbul'dan giriş yapmaktadır. Ülkemizde hizmet veren beş yıldızlı otellerin büyük bölümü de İstanbul'da bulunmaktadır.

İstanbul'da görülmeye değer ilk mekan Eyüp Sultan Camiisidir. Burası, Sevgili Peygamberimizi kendi evinde misafir kabul eden sahabisi Hz.Eyyub El Ensari hazretlerinin medfun bulunduğu mekân olup manevi haz ve kalp huzuru arayanlara, güvercin sesleriyle her zaman huzurlu ve manevi bir ortam sunar. Özellikle Pazar günleri tatil olması sebebiyle de insanlar sabah namazında buraya akın akın gelir, sabah namazlarını kıldıktan sonra Eyüp Sultan hazretlerini de ziyaret ederek bu manevi ortamdan huzur içinde ayrılırlar.

İstanbul’da gezilecek yerler arasında altı minaresiyle İstanbul'un sembolü olan ve dekorundaki mavi çiniler dolayısıyla Mavi Cami olarak da isimlendirilen Sultanahmet Camii'ni mutlaka görmelisiniz. Hemen karşısında, İmparator Justinien zamanında kilise olarak inşa edilen ünlü Ayasofya Müzesini de gezmenizi tavsiye ederiz. Bir başka tepeden bu iki muhteşem abideyi seyreden, Kanuni Sultan Süleyman'ın isteği üzerine Mimar Sinan tarafından inşa edilen Süleymaniye Camiisi ise Osmanlı mimarlık sanatının en önemli eserlerindendir.

Yine Ayasofya’nın hemen paralelinde bulunan Yerebatan Sarnıcı da, Bizans döneminde yapılan en önemli su sarnıçlarından biridir. Bizans devrinin nadide eserlerinden biri olarak kabul edilen Kariye Müzesi de mozaik ve fresklerle süslü orijinal dekorunu yüzyıllardır korumaktadır.

400 yıl boyunca Osmanlı sultanlarına konaklama imkanı sunan ve merkezi bir konumda bulunan Topkapı Sarayında yer alan Çin porselenleri koleksiyonunu, sultan kostümlerini, altın işlemeli ve değerli taşlarla süslü tahtları, çok değerli mücevherleri, nadir el yazması kitapları ve yüzyıllarca merak uyandıran harem salonlarını görebilirsiniz.

Müzeleri, camileri, kiliseleri, pazar yerleri, sarayları ve doğal güzellikleri ile bitmez tükenmez güzellikler barındıran İstanbul’da boğazın kıyısında ayrıca arkanıza yaslanıp, karşı sahildeki evlerin pencerelerinde doğadan gelen farklı renklerin yansımasını seyrederek, yüzyıllar öncesinde, insanların bu olağanüstü yere neden kıymet verdiklerini bir kez daha anlar ve İstanbul'un adeta dünyanın merkezindeki tek şehir olduğunu hissedebilirsiniz.