Rezervasyon ya da satın alma işlemi için bilet seçmelisiniz.
  • 0
  • 0.00 TL

İZMİR » ANKARA OTOBÜS BİLETİ

22:00 70.00 TL
22:00 60.00 TL
22:30 70.00 TL
Es Turizm 22:30 60.00 TL
23:00 65.00 TL
23:00 75.00 TL
23:00 70.00 TL
Nilüfer 23:00 60.00 TL
Es Turizm 23:58 55.00 TL
Nilüfer 23:59 60.00 TL
23:59 65.00 TL

ANKARA HAKKINDA

İzmir Ankara arası ortalama seyahat süresi 10 saat, mesafe ise 579 km’dir. Ankara-İzmir seferi iki şehrin de metropol olması nedeniyle oldukça çok tercih edilen bir seferdir. Buna bağlı olarak da iki şehir arasında sıkça sefer düzenlenmektedir. Ancak bilet bulmak talebin çokluğu nedeniyle zaman zaman zor olabilir. Bin Seyahat ile bilet bulamama sorunu son buluyor! Sitemizden 95 otobüs firmasını karşılaştırarak, cebinize en uygun bileti bulmanız çok kolay.

5.150.072 nüfüslu kent Türkiye’nin en kalabalık ikinci ilidir. Tarım ve hayvancılıkla ana geçim kaynağı olsa da bölge de hizmet sektörü ve sanayi özellikle Ankara başkent olduktan sonra oldukça gelişmiştir. 15’ten fazla üniversiteye ev sahipliği yapan Ankara öğrenciler için de yaşaması zevkli ve düzenli bir şehirdir. Ankara’daki eğitimli nüfus ülke ortalamasının oldukça üzerinde seyretmektedir. Bu durum teknolojik yatırımların gelişimine de öncülük etmektedir. Kedisi, keçisi, tavşanı, maden suları ve armudu hem yerel hem de dünya çapında geniş bir üne sahiptir.

Ankara tarih boyunca Hititler, Frigyalılar, Bizanslılar, Persler ve Osmanlılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bilinen en eski tarihi 10 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Ankara Muharebesi, Sakarya Muharebesi gibi önemli savaşlar Ankara civarında gerçekleşmiş, Ankara tarihe ve birçok dönüm noktasına şahitlik etmiştir.

Ankarada kaplıca turizmi oldukça gelişmiştir. Beypazarı, Çamlıdere, Haymana gibi kaplıcalar termal tedavi sunmakta ve bölgeye ziyaretçi çekmektedir.

Ankara’da tarihe, sanata ve kültüre tanıklık edebileceğiniz 53 müze bulunmaktadır. 1997 yılında Avrupa’da Yılın Müzesi Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Gordion Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Türk Hava Kurumu Müzesi, Çengel Han Rahmi Koç Müzesi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi gibi müzeler en bilinen ve en çok ziyaret edilen müzeler arasında yer almaktadır. Siz de İzmir’den Ankara’ya gelmişken tarihe tanıklık etmek istiyorum diyenlerdenseniz mutlaka müzelere göz atmalısınız. Roma Hamamı, Beypazarı Evleri, Atakule, August Tapınağı, Ankala Kalesi ve tabiki Anıtkabir Ankara’ya gitmişken görülmeden dönülmez diyebileceğimiz yerlerden.

Ankara’da ne yenir derseniz, Beypazarı Kurusu, Ankara Döneri, keçi peyniri, Ankara Tavası ve armudunu önerebiliriz.

Karanfil, Tunalı Hilmi Caddesi, 7.Cadde Ankara’nın oldukça hareketli caddeleri arasında. Alışveriş, yeme-içme ve eğlence için oldukça uygun yerler. Bu caddeler arkadaşlarınızla bolca gezmek, eğlenmek, alışveriş ve tanıdıklara alınacak hediyeler için doğru adres. İzmir’den Ankara’ya ailece gittiyseniz veya çocuklarınız varsa Harikalar Diyarı’na uğramadan dönmemelisiniz. Gençlik Parkı, kurtuluş Parkı, Göksu Park dinlenmeniz için güzel mekanlar olup hem yeşiliyle hem de ışıklarıyla sizi büyüleyecek eminiz. Hamamönü tarihten dokular taşıyan, özellikle ramazanda oldukça eğlenceli olan bir mekan. Ankara’ya kadar gitmişken Tuz Gölü’nün üzerinde yürüyüş keyfi yapabilir, Mogan Gölü’nün manzarasında çok güzel fotoğraflar çekebilir veya Keçiören’de teleferiğe binerek tüm şehri havadan seyredebilirsiniz.

Tüm bunlara ulaşmak bir tık kadar yakınınızda. Bin.com.tr adresinden 95 farklı otobüs firmasını karşılaştırarak, en uygun otobüs biletini bulabilr, sitemizden biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Bin Seyahat olarak Türkiye’nin en büyük otobüs firmalarıyla çalışmakta ve konforunuz ve güvenliğiniz için size kaliteyi sunmaktayız. Otobüs biletinizi sitemizden hızlı ve kolay bir şekilde uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz!